Popularne posty

sobota, 19 lutego 2011

Wybór projektu

Wybór projektu i tu już zaczyna się dylemat!? Jaki metraż? parterowy czy z poddaszem użytkowym? Czy na dole ma być tylko salon czy może jakiś pokój gdy już będziemy starsi i nie będzie się nam chciało wdrapywać po schodach? Bardziej nowoczesny czy stylowy tradycyjny? z dachem dwuspadowym czy wielo? Na te wszystkie pytania musicie sobie odpowiedzieć zanim zdecydujecie się na wybór projektu Waszego wymarzonego domu.
A oto strony z których skorzystaliśmy.
http://www.tooba.pl

Stron jest wiele.
W końcu doszliśmy do kompromisu. Nasz projekt pochodzi ze strony
http://www.projekty.ign.com.pl. Miał być stylowy. Nie nazbyt nowoczesny. Jednak zdecydowanie dłużej klasyka pozostaje w modzie. Miał być niezbyt drogi. Nie stać nas na domy z najwyższej półki. Metraż miał pozwolić zakwalifikować się nam na kredyt z programu Rodzina na swoim
W ramach programu Rodzina na swoim można skredytować mieszkanie, którego maksymalna powierzchnia  nie przekracza 75 m2 oraz dom, którego powierzchnia użytkowa nie przekracza 140 m2. http://www.rodzinanaswoim.pl
A oto nasz projekt
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/opalek/327 a teraz krótko dlaczego ta strona właśnie. Zawiera ona wiele komentarzy oraz blogów na temat projektów, oraz co najważniejsze wstępny przybliżony koszt budowy stanu surowego otwartego.

Z tej półki projektów z tym metrażem jest bardzo wiele projektów. Wybór był bardzo trudny gdyż podobało się nam co najmniej kilka. Były takie, które miały jadalnie z kuchnią ale znów salon był zbyt mały. Zależało nam też aby kotłownia była przy garażu z uwagi na fakt, iż tam gdzie mieliśmy budować nasz domek nie ma w najbliższym czasie szans na gaz z sieci. Dlatego postanowiliśmy, iż domek nasz będzie ogrzewany kotłem na ekogroszek. Mimo, iż wybraliśmy projekt, który ma stosunkowo małe pomieszczenie gospodarcze to wystarcza do montażu takiegoż kotła.

Koszt projektu to 2000 zł. Aby nie komplikować sobie życia postanowiliśmy zgłosić się do Biura Projektów, któremy zleciliśmy zakup wskazanego przez nas projektu i zaadoptowanie go. Koszt adaptacji to kolejne 1500 zł. Oczywiście kwota nie obejmuje żadnych zmian w projekcie zakupionym na necie. Każda zmiana odpowiednio podwyższałaby koszt adaptacji. My zdecydowaliśmy się jedynie na zamiast schodów  ażurowych na betonowe (wyrysowanie ich kosztowało nas kolejne 100 zł). I przestrzegamy jeżeli ustalacie z projektantem jakieś zmiany to przy odbiorze projektu i przed uregulowaniem płatności dokładnie sprawdźcie czy wasze uwagi, życzenia czy marzenia zostały uwzględnione. Wiemy z autopsji że można mówić dużo o zmianach a otrzymać projekt surowy bez ich uwzględnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz